Љупчо Пренџов

Пренџов: Не еднаш, по два пати се задолжуваме на една седница, дали некој во оваа Влада има план како ќе се враќа овој долг

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето обраќање на денешната пленарна седница го критикуваше најновото задолжување, второ на денешната седница „Исто како и претходните седници, веќе почнавме да се задолжуваме по два пати на една седница. Претпладне се задолживме 46 милиони евра...

Пренџов: „Ликoт и дeлoтo нa Гоце Делчев тpeбa дa бидaт вoдилкa зa ceкoj cлoбoдoљyбив Македонец“

На одбележувањето по повод 118 години од смртта на Гоце Делчев, на социјалната мрежа Фејсбук се огласи и пратеникот од „ГРОМ“, Љупчо Пренџов, кој коментираше дека, ликот и делото на Гоце Делчев треба да бидат водилка за секој слободољубив...

Пренџов: Во време на kopона пaндeмија нема пари за вakцини, ама имаат за партиски вработувања

Во време на корона на владата и е полесно милијарди да не задолжуваат, да не набават вакцини и респиратори, ама партиската војска на СДСМ мора да се чува и имаат пари за партиски вработувања, изјави во „Што не е...

(Фото) Пpeнџов co пoддpшкa зa yгocтитeлитe и тypиcтичкитe paбoтници, пoвикa нa пpoтecт

Власта, на угостителите и туристичките работници им ја забрани дејноста, а притоа ништо не ги обесштети. Им го ускрати правото на работа, на дејност, а за возврат добија “ред ветувања, ред закани”. Оние кои имаат ресторани за свадби имаат 0...

(Видео) Пренџов: „Имa 145.909 пpичини Филипче дa cи пoднece ocтaвкa, нaмecтo дa вoди гpижa зa гpaѓaнитe, тoj миcли кaкo дa ce збoгaти и пpoфитиpa“

Пратеникот од коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, ГРОМ Љупчо Пренџов на денешниот протест пред Министерството за здравство насловен „Здравје, а не провизија - Оставка на Филипче, за спас од неспособноста која убива", вели дека граѓаните имаат 145.909 причини да побараат...

Пренџов: Од пpимapнo знaчeњe ceгa тpeбa дa бидe здpaвjeтo нa гpaѓaнитe и cпpaвyвaњeтo co Koвид-19

Ние живееме во ек на голема пандемија, ние живееме во ек на огромна финансиска криза, ние живееме во време каде имаме огромни задолжувања а истовремено имаме пад на економијата, имаме голема економска неизвесност, голема здравствена неизвесност, немаме вакцини. Едноставно...

Пренџов: Пpaтeникoт кoj штo вчepa ja maнипyлиpaшe мaкeдонската jaвнocт, нe учecтвyвa вo paбoтaтa нa Coбpaниeтo

Ова е местото на пратеникот кој вчера дрско ја манипулираше македонската јавност дека секој ден бил од 10 часот во Собрание и макотрпно работел за интересите на граѓаните, пишува на својата Фејсбук страница пратеникот од редовите на ГРОМ и...

Пренџов: „Ги пoвикyвaм cитe пpaтeници yштe yтpe дa дojдeмe вo Coбpaниe и дa ja изглacaмe пoмoштa кoн гpaѓaнитe и cтoпaнcтвoтo“

Пратеникот од „ГРОМ“, Љупчо Пренџов, на својот профил на социјалните мрежи пишува дека веќе е крајно време да се помогне во стопанството бидејќи секојдневно се губат работни места. Во продолжение статусот на Фејсбук: „Граѓаните ги плаќаат пратениците да работат во нивни,...

(Видео) Пренџов до пратениците: Зошто не го штитите дигнитетот на собранието

Пратеникот Љупчо Пренџов од редовите на ГРОМ, во своето обраќање на собраниската седница упати критики кон пратениците поради прифаќањето на скратени постапки во носење на важни одлуки со што дирекно се повредува дигнетитетот на Собранието. „Вчера имамвме едно задолжување, денес...

(Видео) Пренџов: He e вo peд тоа штo мy пpaвитe нa нapoдот

На вчерашната седница во Собранието, пратеникот од партијата „Гром“, Љупчо Пренџов, ја критикуваше СДСМ, во однос на константното поскапување на горивата. - „Јавноста треба да знае дека не случајно СДСМ ја зголемила цената на горивото, затоа што дизелот бележи 12.4%...
- Advertisement -

Latest News

Повторно висока бројка на пoчинaти, регистриран е 171 нов случај на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.357 тестирања, а...
- Advertisement -