November 28, 2021, 10:17 am

Љупчо Пaлевски

(Видео) Ова што го прави Зоран Заев, овие договори, се многу полоши и од Букурешт

Ова тектонско поместување и реакција внатре во македонското национално ткиво што се случува на дневна основа е многу полошо од Букурешт. Ова што Заев и го прави на земјата е Ова се историски денови за Македонија, кога се соочуваме...

(Видео) Палевски: Од 44та наваму Македонија не била вака нападната од сите соседи

Последниве неколку години во Македонија се случуваат значајни промени во повеќе сфери кои директно навлегуваат во суштината на постоењето на македонскиот народ, неговата историја, култура и јазик. Македонија потпиша договори со соседните држави, кои ја ставаат земјата во една...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Coпственикот на „Беса Транс“ без никаков cpaм за сериозните пропусти, се огласи на Фејсбук, повикувајќи се на Алах: Овие тестови се од Алах,...

Сопственикот на автопревозникот Беса Транс, Беким Хаџиу, синоќа на Фејсбук им изрази сочувство на семејствата на жртвите од сообраќајката...
- Advertisement -spot_img