October 20, 2021, 5:06 pm

Џорџ Робертсон

(Видео) Идентитет бетон: Робертсон не нарече „Северномакедонци“ на прославата за Рамковниот договор

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, во својот говор на денешното одбележување на 20 годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, Робертсон во своето обраќањето во еден момент рече „храбрите и талентирани Северномакедонци“. https://www.youtube.com/watch?v=7-xTR7Td7BA

Пopaнeшниoт гeнepaлeн ceкpeтap нa HAТO, Џорџ Робертсон – „Бугарија дa гo ykинe вeтoтo зa Македонија“

Претседателот на Евроатлантскиот клуб и поранешен министер за надворешни работи на Бугарија, Соломон Паси, го поддржа повикот на Роберсон и ја нарече Македонија – „нашиот многу добар сосед и пријател“. Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон за време на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Ги знае ли премиерот однапред новинарските прашања? Заев фатен како чита одговор на новинарско прашање на прес конференција во живо

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, откако го прочита говорот на денешната прес-конференција, продолжи да чита и одговор...
- Advertisement -spot_img