December 5, 2021, 9:56 am

2 август

2 Авгуcт се oдбeлeжувa кaкo Дeн на мaкeдoнскo – aмeрикaнскoтo нaслeдствo во Вaшингтoн

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Бaузер, и годинава заедно со Македонците кои живеат и работат во САД, го одбележува празникот Илинден. Формално, празникот лани беше прогласен како Ден на македонско-американската традиција кој редовно се одбележува на 2 август. Во проглас испратен...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците во 13 часот ќе ја...
- Advertisement -spot_img