September 24, 2021, 6:52 pm

3Д принтер

Во Амстердам пpeтcтaвeн пeшaчки мocт нaпpaвeн co 3Д пpинтep

Мостот ќе биде во употреба две години, додека не се реконструира мостот кој претходно бил користен. Мостот се наоѓа во центарот на градот, кај познатиот кварт на црвени фенери над еден од бројните амстердамски канали. Кралицата со притискање на зелено...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мисајловски: Власта форсира да ја стави трагедијата во Тетово „под тепих” и воопшто да не се дискутира, одговорност мора да има за 14-те зaгинати...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Владо Мисајловски, вечерва во Сител Телевизија, во врска со трагедијата во Тетово, истакна дека...
- Advertisement -spot_img