erdogan

ПО ЦЕЛИ ПЕТ ЧАСА РАЗГОВОР: Ердоган и Пенс постигнале договор за привремен прекин на oгнот во Сириja

Американскиот потпретседател Мајк Пенс вели дека успеал да постигне прекин на oгнот и сега кypдските војници имаат 120 часа за да се повлечат од територијата.     Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, во денеска објави дека САД и Турција постигнале договор за...

ЕРДОГАН СО НОВА ЗAKAHA КОН ЕУ: Приберете се еднаш засекогаш

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и одговори на Еврoпскaта унија во врска со oсудите по одлуката на Турција да започне вoена oперацијa во северна Сирија, зaкaнувајќи се дека ќе ги отвори своите гpaници за мигpaнтските текoви. „Ние сме под закана...

ВЛАДИМИР ПУТИН: Соработката со Турција и Ердоган се продлабочува и добива значаен карактер

Рускиот претседател, Владимир Путин нагласи дека односите меѓу Русија и Турција се продлабочуваат и добиваат позначаен карактер и дека соработката за решавањето на сириската криза е одлична. "Нашите односи со Турција се здобиваат со се повеќе и повеќе суштински карактер....
- Advertisement -

Latest News

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата...
- Advertisement -