Архива на ознаки horoskop

Сите ги сакаме луѓето родени во декември: Тие се најискрени личности со големо сpце

  • December 2, 2019
  • Коментари
Декември е студен месец, но родените во овој месец се топли и весели личности. Сепак, некогаш на патот им се испречува сопствената гордост па знаат да избувнат. Имаат потреба постојано да бидат во движење и не можат да мируваат на едно место. Родени учители и лидери Тие кон другите луѓе се однесуваат како учители. Ги […]

Викенд хороскоп 30-01.12.2019

  • November 30, 2019
  • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Викендот не е поволен за потпишување на договори. Можете да очекувате некои мали недоразбирања на полето за работа. Во љубовта ќе ви одговара флертот со една личност, но сеуште не сте подготвени за нешто поконкретно. Бик (21.04 – 21.05) Немате некои поголеми промени на деловниот план во текот на викендот. Се […]

АСТРОЛОЗИТЕ ТВРДАТ: Африканскиот хороскоп е најточен на планетата

  • October 22, 2019
  • Коментари
Астролозите велат дека Африканскиот хороскоп е најточен на планетата. Прецизно го открива вашиот карактер, но, исто така, она што во иднина има и ве чека.     Африканската астрологија, што ја практикуваат тамошните шамани, се одликува со симболи од секојдневниот живот како што се семејство, предци, природни сили… Шаманот фрла коски на земја и ја […]

НЕЗНААТ СО ПАРИ: Овие четири хороскопски знаци секогаш одат со празни џебови

  • October 15, 2019
  • Коментари
Некои луѓе успешно располагаат со платата цел месец и успеваат дури и да заштедат, меѓутоа постојат и такви кои веќе само неколку дена по платата имаат финансиски проблем. Како и во секој сегмент од животот, ѕвездите и овде замешале прсти, па припадниците на следниве знаци едноставно не умеат да располагаат со пари.   Вага Вагите […]

Дневен хороскоп

  • June 11, 2018
  • Коментари
Овен Понеделник, како првиот ден од неделата, ќе ви донесе многу интересни моменти со пријателите и вашите блиски. Доколку можете, искористете го овој топол ден за прошетка низ парк или за пријатен семеен ручек. Бик Ќе ви се случи колапс доколку не забавите малку со работата. Дури и на хиперактивните луѓе како вас некогаш им […]