August 14, 2020, 2:31 am

horoskop

Сите ги сакаме луѓето родени во декември: Тие се најискрени личности со големо сpце

Декември е студен месец, но родените во овој месец се топли и весели личности. Сепак, некогаш на патот им се испречува сопствената гордост па знаат да избувнат. Имаат потреба постојано да бидат во движење и не можат да мируваат на...

Викенд хороскоп 30-01.12.2019

Овен (21.03 – 20.04) Викендот не е поволен за потпишување на договори. Можете да очекувате некои мали недоразбирања на полето за работа. Во љубовта ќе ви одговара флертот со една личност, но сеуште не сте подготвени за нешто поконкретно. Бик (21.04...

АСТРОЛОЗИТЕ ТВРДАТ: Африканскиот хороскоп е најточен на планетата

Астролозите велат дека Африканскиот хороскоп е најточен на планетата. Прецизно го открива вашиот карактер, но, исто така, она што во иднина има и ве чека.     Африканската астрологија, што ја практикуваат тамошните шамани, се одликува со симболи од секојдневниот живот како...

НЕЗНААТ СО ПАРИ: Овие четири хороскопски знаци секогаш одат со празни џебови

Некои луѓе успешно располагаат со платата цел месец и успеваат дури и да заштедат, меѓутоа постојат и такви кои веќе само неколку дена по платата имаат финансиски проблем. Како и во секој сегмент од животот, ѕвездите и овде замешале прсти,...

Дневен хороскоп

Овен Понеделник, како првиот ден од неделата, ќе ви донесе многу интересни моменти со пријателите и вашите блиски. Доколку можете, искористете го овој топол ден за прошетка низ парк или за пријатен семеен ручек. Бик Ќе ви се случи колапс доколку не...
- Advertisement -

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...
- Advertisement -

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...