December 5, 2021, 8:21 am

Miami Global Fundraising Stage 2021

Браво: Македонска кoмпaниja „Creative Hub“ пoбeди на Miami Global Fundraising Stage 2021

Македонскиот стартап кој во 2019та година се најде на листата на најупешните на Форбес „30 под 30“ вчера победи на Глобалниот Инвестициски настан Мајами 2021. Ова е прва победа на македонска компанија која на настанот беше презентирана од основачот Аријана...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде променливо облачно со слаб...
- Advertisement -spot_img