October 24, 2021, 6:11 am

sad

Филипински претседател: Ако Америка сака да остане со нас, ќе мора да плати

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте рече дека Америка мора да плати ако сака да ги задржи своите војници што се наоѓаат во таа азиска земја две децении. Дутерте ова го рече обраќајќи им се на филипинските војници. „Би сакал да истакнам дека...

Без дадилки , чуван само од мама: Интересни факти за синот на Meланија и Доналд Tpамп

Барон Вилијам Трамп (14) е единственото дете на Доналд и Меланија. Во јавноста малку се зборува за него. Еве пет интересни факти за него кои сигурно досега не сте ги знаеле: 1. Роден е на 20 март 2006 година, што...

КОСОВО Е СРБИЈА , НА ПРОТЕСТИТЕ ВО АМЕPИКА: Фотографијата од протестите во Чикаго, а еве кој ја носи

Фотографијата која ја гледате и која е забележана во Чикаго, град во кој има најмногу Срби. Србите кои живеат во Америка учествувале на протестите кои траат повеќе од недела дена поради бруталноста на полицијата, но на свој начин. Оние кои на...

ЗАЕВ -ПРЕМИЕР НА БЕЈЛИ, А НЕ НА НАРОДОТ: Премиер-поразен на изборите и против волјата на граѓаните, избраник и поданик на американскиот амбасадор Бејли

Зоран Заев не победи на изборите, стана премиер благодарение на безрезервната поддршка од странски амбасадор, кој го инсталираше за претседател на Владата и покрај изборниот пораз. Дека Заев нема поддршка од народот, се покажа и синоќа кога пред Собранието...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img