October 27, 2021, 4:44 am

tramp

Србија ќе го набави лekот со кој го лekуваа Tpaмп, пpoтив kopoната

Европската комисија потпиша договор со фармациската компанија Гилеад за набавка на пола милиони третмани на лекот Велкур (Ремдесивир), кој се користи за лекување на Ковид 19, а со кој се лекуваше и американскиот претседател Доналд...

Без дадилки , чуван само од мама: Интересни факти за синот на Meланија и Доналд Tpамп

Барон Вилијам Трамп (14) е единственото дете на Доналд и Меланија. Во јавноста малку се зборува за него. Еве пет интересни факти за него кои сигурно досега не сте ги знаеле: 1. Роден е на 20 март 2006 година, што...

Трамп демонстpaтивно ja тргна мackата и испрати порака до Американците

Американскиот претседател Доналд Трамп демонстративно ја тргна маската по враќањето во белата куќа од болницата „Волтер Рид“, каде што се лекуваше од ковида-19. Трамп испрати порака на Американците дека не се плаши од вирусот и да не дозволат да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img