Архива на ознаки zadev

ЗАЕВ И БАКРАЧЕСКИ НА ИСТА МАСА: Екс-градоначалникот на Охрид и лидерот на СДСМ тераа ѓезме

  • April 5, 2018
  • Коментари
Премиерот Зоран Заев и поранешниот градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Бакрачески, вечерва по полноќ се заедно во една позната кафеана во Скопје – покажува фотографијата до која стигна Лидер. На истата забава присуствува и министерот за здравство Венко Филипче, како и  уште неколку други лица, претежно дами. Денеска е велики петок, најстрог празник во […]