August 11, 2020, 1:20 am

zaev

ФPИКИ ПРOДАВАЛА “ЦИГЛA”: Пандoв прашува, зошто од оваа рeкетаркa Заев јавно и јасно не се огради и не побара оставка од функциите во...

Политичкиот аналитичар Александар Пандов преку статус на социјалните мрежи, јавно го прашува премиерот Зоран Заев зошто не се огради од Фросина Ременски и не побара во име на CДСМ и граѓаните кои тие ги застапуваат, оставка од функциите...

ЗАЕВ И БАКРАЧЕСКИ НА ИСТА МАСА: Екс-градоначалникот на Охрид и лидерот на СДСМ тераа ѓезме

Премиерот Зоран Заев и поранешниот градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Бакрачески, вечерва по полноќ се заедно во една позната кафеана во Скопје – покажува фотографијата до која стигна Лидер. На истата забава присуствува и министерот за здравство Венко Филипче,...

„ЈУДА ГО ПРЕДАДЕ ИСУС, ТИ ЈА ПРЕДАДЕ МАКЕДОНИЈА„

Не стивнуваат реакциите по насилното изгласување на Законот за јазици во Парламентот во Македонија. Зоран Заев, премиерот на Македонија имаше свое видео-обраќање за Законот за јазиците, во кое порача дека е дојдено време за реформи. „Јуда го предаде Исус, ти...

ЗАЕВ СИ ГИ СТАВИ ПАРТИСКИТЕ ВОЈНИЦИ ВО СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ: Ќе ја оценуваат работата на сите обвинители

Собраниското мнозинство предводено од СДСМ избра два члена на партиската правна комисија да бидат дел од Советот на обвинители. Двајцата членови на партиската комисија ќе треба да ја оценуваат работата на сите обвинители, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека Зоран...

ГРУЕВСКИ: Со помош на надворешни фактори од еден ноторен криминалец и национален предавник како Заев, направија жртва

Овие денови сме сведоци на психолошка војна. Втеруваат страв на сите страни. Заплашување, притисоци, закани со бркање од работа, а во исто време демонстрираат надменост и ароганција, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на средбата со граѓани во Росоман. -Главната...

ЗАЕВ -ПРЕМИЕР НА БЕЈЛИ, А НЕ НА НАРОДОТ: Премиер-поразен на изборите и против волјата на граѓаните, избраник и поданик на американскиот амбасадор Бејли

Зоран Заев не победи на изборите, стана премиер благодарение на безрезервната поддршка од странски амбасадор, кој го инсталираше за претседател на Владата и покрај изборниот пораз. Дека Заев нема поддршка од народот, се покажа и синоќа кога пред Собранието...
- Advertisement -

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...
- Advertisement -

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...