January 26, 2021, 11:26 pm

TAMAPA ПРИЗНА ДЕКА ЗГРЕШИЛА: Јавно се извини во својот говор на „Златна бубамара на популарноста

Поврзано

Aца Луkac по пpиведуBaњето: Малку повеќе испив

- Ништо тука нема спорно. Ме пуштија, не сум повеќе во полиција. Малку повеќе испив алкохол и ме приведоа....

Диетата на Лепа Бpeна: Поради еден лoш koментар решила да намали 17 килогpaми

Лепа Брена која денес на свои 60 години изгледа неверојатно, неодамна откри во минатото не изгледала така и дека...

(Видео) Неверојатен феномен: Леден круг од идеална форма се врти во насока на стрелките на часовникот

Редок природен феномен е забележан во областа на градот Каменец во југозападна Белорусија. Таму се појави ротирачки кружен мраз на...
- Advertisement -

Синоќа во салата А1 под мотото „Нема правда има Бубамара“ се одржува 23-тото издание на манифестацијата Златна Бубамара на популарноста.

Една од наградите кои се доделија на манифестација падна токму во рацете на Тамара Тодевска.

Имено, таа годинава се закити не со една, туку со две Бубамари, една за хит на годината и една за пејачка на годината.

Во говорот кој Тамара го одржа не го заборави случувањето кога изостави дел од македонската химна, поточно на прославата на Дeнот на нeзaвиcностa на САД во дворот на американската амбасадата во Скопје, Тамара Тодевска во нејзина верзија ја испеа македонската химна од која ги исфрли стиховите во кои се споменуваат Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански.

Тогаш ова предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, а вечерва за сето тоа јавно се извини и бескрајно му се заблагодари на својот сопруг, за кој кажа дека во целиот тој период токму тој и бил најголемата поддршка и најголемата жртва паднала токму на него, не ги заборави ниту нејзините најблиски, а најмногу и се заблагодари на публиката која беше со неа и кога беше на самиот врв, но и кога ја направи лошата грешка.

Latest News

Зeмјотрeс во Македонија со епицентар близу Ростуше

Земјотрес со јачина од 2,1 степен по рихтер вечерва во 21 часот е регистриран во Македонија. Според информациите од ЕМСЦ,...

More Articles Like This