December 9, 2021, 9:16 am

Teпaчка мeѓy cтpyмичaни – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.10.2021 во 20:20 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во двор на правно лице бил нарушен јавниот ред со физичка пресметка помеѓу Р.А.(27) и И.А.(43), двајцата од Струмица.

Полициски службеници излегле на местото и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се во ценовен шок, платите не стигаат ниту за основните продукти

Исто како и со недостатокот на капитални инвестиции, исто како и со неработата на градоначалниците на СДСМ во општините,...

More Articles Like This