December 2, 2021, 5:39 am

Teпaчкa пo пoлнoќ вo Карпош – пpивeдeни 4 лицa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.09.2021 во 00:35 часот на подрачјето на Карпош бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Д.К.(22) од Куманово, Х.Е.Т.(29) од с.Жеровјане-тетовско, А.М.(24) и М.З.(28) двајцата од Скопје.

Тие биле приведени во Полициската станица Карпош и по целосното документирање на настанот ќе следи соодветен поднесок.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This