October 28, 2020, 3:59 am

Teшки мyaбeти вeчepвa вo 22 чacот: Bpxoвизмот во Maкедонија – Бигopcки е бугapcко дyвлo

Поврзано

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за...
- Advertisement -

Во 22 часот на официјалната Фејсбук страница на Инфомакс започнува уште едно издание на подкастот „Тешки муабети“ во кое главна тема ќе биде врховизмот во Македонија. Кога врховизмот започна да се појавува како идеологија на македонската политичка сцена и во СДСМ, што значи врховизам .

Палевски во последната објава на Фејсбук ја загонентнува и темата за врховизам во црквата, поточно во манастирот Бигорски. За овие теми и многу повеќе следете не вечерва во живо на Фејсбук.

-#ТажноОДРАБОТУВАЊЕ Каква расипаност, ЛИЦЕМЕРИЕ, ДА ГО СЛАВИШ Бигорски и неговите 1000 години кога тој е #ДУВЛОбугарско. ДАНС (службаБугарска) е сместана во Бигорски и токму од таму се раководи со уништување и крадење на МПЦ. За хомосексуалните занимации друг пат, прво нека Ве нокаутира ФАНАР после ќе ви го кажам словото, гомна ВРХОВИСТИЧКИ.
#Палчо.

#ТажноОДРАБОТУВАЊЕ
Каква расипаност, ЛИЦЕМЕРИЕ, ДА ГО СЛАВИШ Бигорски и неговите 1000 години кога тој е #ДУВЛОбугарско….

Posted by Љупчо Палевски on Sunday, October 18, 2020

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This