December 5, 2021, 8:15 am

Teшкa cooбpaќajкa вo Скопје нa булевар „Словенија“: Heкoлкy лицa зaвpшиja вo 6oлницa..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.03.2021 во 21:15 часот на бул.„Словенија” било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф” со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(23) од Скопје и патничко моторно возило „фолксваген голф” со скопски регистарски ознаки, управувано од И.З. (38) од Скопје.

По незгодата учесниците се пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември” и Комплекс клиники „Мајка Тереза” каде на возачот И.З. и возачот Б.Н. како и на неговите сопатници Е.Р. (21) од Скопје и Е.Е.(20) им биле констатирани повреди, додека на сопатникот М.М. (22) му биле констатирани тешки телесни повреди.

На местото на настанот извршен е увид од СВР Скопје.

Latest News

Алтернатива ќе добие 47 раководни функции меѓу кои вицепремиер, двајца министри, двајца заменици министри, МЕПСО…

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се...

More Articles Like This