October 21, 2021, 12:41 am

Teшкa cooбpaќajкa нa peгиoнaлниoт пaт Скопје-Тетово: Ce cyдpилe автомобил и камион, тeшкo пoвpeдeн 19 гoдишeн вoзaч

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 16.09.2021 во 08.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, кај с.Желино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Е.К.(19) од с.Требош и товарно моторно возило „сканиа“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Љ.Т.(50) од с.Сараќино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Е.К. констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This