Teшka cooбpaќajнa нeзгoдa вo с.Жван: Ce cyдpиja кoмбe и aвтoбyc, нeкoлкy лицa зaвpшиja вo 6oлницa

Поврзано

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

Мајка пpиjaвилa вo пoлициja – oд дoмoт ce oддaлeчил нejзиниoт cин

Во текот на вчерашниот ден мајка од Куманово пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син. Во СВР Куманово С.С.(55)...

(Фото) Cтpaшнa cooбpaќaјнa нecpeќa нa aвтoпaтoт Штип-Скопје – ова ce дeтaлитe

Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип-Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“. Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат...
- Advertisement -

На 16.04.2021 во 04:29 часот било пријавено дека во с.Жван се случила сообраќајна незгода помеѓу комбе “там” со битолски регистарски ознаки управувано од Ф.Ш. од с.Вирово и автобус “мерцедес” со битолски регистарски ознаки управувано од М.К. (56) од с.Сопотница.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото С.Ш. (81) од с.Вирово, а со телесни повреди се здобил возачот и уште еден сопатник од истото возило Б.Н. (72) од с.Вирово констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Демир Хисар.

Latest News

Дoaѓa мoќeн acтpo пepиoд зa пapи и љyбoв: Oвиe тpи знaци ги oчeкyвa гoлeмa cpeќa зa вpeмe нa млaдaтa Мeceчинa

На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува...

More Articles Like This