January 25, 2021, 8:52 am

„THE PRODIGY“ НАЈАВИЈА НОВА БРУТАЛНО ДОБРА ЕПОХА: Ова се првите три траки од новиот албум на “The Prodigy” како најава за уште едно незаборавно доживување!

Поврзано

(Видео) Неверојатен феномен: Леден круг од идеална форма се врти во насока на стрелките на часовникот

Редок природен феномен е забележан во областа на градот Каменец во југозападна Белорусија. Таму се појави ротирачки кружен мраз на...

(Видео) Празни куќи и ископани гpoбови: Мистеријата за селото чии жители иcчезнаа од лицето на земјата

Мистеријата за советското село Растес, чии жители исчезнаа за еден ден во 1976 година и чии гробишта беа ископани,...

Научниците потврдија: Koгa чoвeк лaжe, тoj гo имитиpa гoвopoт нa тeлoтo нa oнoj штo го лaжe

Неодамнешниот експеримент на холандски истражувачи од Универзитетот во Ротердам, кој го проучуваше влијанието врз говорот на телото и движењата,...
- Advertisement -

Британскиот електро, рејв, алтернатив денс, електро-панк, хардкор техно бенд „Продијџи“ го најавија новиот албум, со кој според голем број на светски продуценти и диџеи е проценет за едно од најдобрите изведби на оваа легендарна група од Есекс, Велика Британија

 

Со наслови како „Need some1″, „Light up the Sky”, “Fight fire with fire”, момците од Есекс кои со децении, со секоја нова трака прават своевидна револуција на електро, техно, рејв сцената, новиот албум на „Продијџи“ ветува дека ќе биде уште една незаборавна сензација од препознатливите рејв и електро битови, кои со сигурност ќе ја зовријат крвта кај нивните фанови.

Слушнете ги првите три наслови кои ги објавија на својот „ЈуТјуб“ канал.

 

 

Latest News

Hoвиoт aмepикaнcки миниcтep зa здpaвcтвo нeзaдoвoлeн oд пpoцecoт нa вakцинaциja вo САД

Кандидатот за нов американски министер за здравство, Ксавиер Бесера, изрази незадоволство од процесот на вакцинација. Бесера ги критикуваше долгите редици...

More Articles Like This