Toлкy oд убавото вpeмe: Meтeopoлoзитe cooпштиja кoгa дa oчeкyвaмe зaлaдyвaњe..

Поврзано

Денес сончево со температура до 26 степени

Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со променлива облачност, а попладне облачноста ќе се намалува. Од изутрина од...

УХМР со вpeмeнcкa пpoгнoзa дo втopник – eвe кaквo вpeмe нe oчeкyвa

Во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утре поради продор на постудена воздушна маса ќе...

Денес прекрасен сончев ден со температура до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер....
- Advertisement -

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец.

Во сабота поради продор на постудена воздушна маса од север ќе преовладува променливо облачно време со засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на повисоките места, каде повремено ќе надминува 70 км/час.

Ќе има повремен локален дожд, а на планините снег уште од претпладневните часови, претежно во западните и северните делови. Дневните температури значително ќе опаднат. Слаби локални врнежи се можни и во недела.

Прогноза за 06.03.2021
Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 7°C до 16°C
Променливо облачно со повремен локален дожд, на планините со повремен снег, особено во западните и северните делови. Ќе дува засилен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието и на повисоките места.

Прогноза за 07.03.2021
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 6°C до 12°C
Променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб локален снег. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер.

Прогноза за 08.03.2021
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 8°C до 14°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Latest News

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

More Articles Like This