September 28, 2021, 10:47 am

Tpичковски ce нaдминa ceбе си: Додека Македонија гopи јас си го пpчaм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот Бранко Тричковски се чини се надмина себе си со последната објава на Социјалните мрежи во која се исмеава со трагедијата која ја снајде Македонија со големите пожари кои за среќа не земаа човечки животи, но причинија голема материјална штета.

Пишувајќи хаику поезија тој се ситеше на пожарите и среќата која тој ја имал бидејќи не е во Македонија туку во својата вила во Грција…

-Поглед од терасата на мојата куќа.

На пар километри пред Уранопули на Атос.

Да продававте национални интереси и вие можевте да имата ваква хациенда.

Додека Македонија гори, јас си го прчам, но, внимавајте, со антипожарни намери, се надевам дека ќе пукнам од мака макар еден вморон, што е еквивалент на три пожари што нема да пламннат, морето е топло, останувам во ерективна положба и во длабокото, во сенка е 47, храната е супер, тука има повеќе Срби отколку во Врњачка Бања, убав свет, особено убави жени, лепота, поздравете ми го Жмицко.

И вмро, нормално.

Тие се фина стока, сепак, не знам зошто не им ставите жолти маркички на ушите, пишува на Фејсбук Тричковски.

Latest News

Граѓаните oд Бapдoвци yтpe ќe пpoтecтиpaaт пpeд Влaдa

Граѓаните од Бардовци утре излегуваат на протест против изградба на прифатен центар за странци. Колоната ќе тргне во 17 часот...

More Articles Like This