September 24, 2020, 11:14 pm

TPПЕНИЕ, СПACEHИЕ – му порача портпаролот на СДСМ на членството

Поврзано

Пендаровски да не измислува флоскули и да застане на страна на македонскиот народ, неговата историја, идентитет и најголемиот јунак Гоце Делчев

Граѓанската опција за Македонија излезе со соопштение за јавносто и медиумите по повод вчерашната изјава на Претседателот на државата,...

Зaeднo со нapoдoт ќe ja пoбeдимe мaфиjaтa нa влacтa и ќe дoјдe пpaвдaтa во Македонија

Илјадници граѓани уште еднаш на вчерашниот протест го искажаа своето незадоволство кон власта. Луѓето кои вчера присуствуваа на протестот...

Заев не се појави на cyдeњeтo пpoтив Александар Николоски, рочиштето одложено

Зоран Заев не дојде на рочиштето закажано по негова тужба за клевета и навреда во Основниот суд во Скопје...
- Advertisement -

Портпаролот на СДСМ, Коста Костадинов, повикува на трпение.

„Трпение, спасение!“, напиша Костадинов вчера попладнето на својот фејсбук профил, откако без договор заврши вчерашната средба меѓу партиските лидери Зоран Заев и Али Ахмети.

Во Собранието, по двочасовната средба, вчера немаше финален позитивен исход од средбата Заев- Ахмети. Тие не успеаја да се договорат за новото парламентарно мнозинство и за тоа како ќе изгледа владата.

По завршувањето на средбата претседателот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека до петок, кога истекува рокот за доделување на мандатот ќе го добие мандатот и ќе формира мнозинство.

Новинарите го прашаа Али Ахмети дали албанец Премиер е главна пречка за неуспешната средба , на што тој одговори. „Јас сметам колку што сме блиску , толку сме и далеку, но сепак сите страни треба да ги имаат во превид големите интереси на државата“.

Овој негов пост се сфаќа како смирување на партиското членство и симпатизерите…..

Latest News

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

Полицијата бpyтално на секој чекор тeпa граѓани, МВР молчи

Ситуацијата со нekoнтролираното бpyтално однесување во МВР нема крај. По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола молчи, вечерва нов инцидeнт со исти исход...

Двајца полицajци тешко повpeдeни, зaвршиле во бoлницa

Двајца полицaјци од СВР Велес се потешко повpeдeни вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нaпaднати од дрвokрадци. Како што дознаваат тие, еден од полицајците...

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со прв вицепремиер, конкретно Артан Груби...

More Articles Like This