January 16, 2021, 9:04 am

Tpaгедија во кавадаречко: Пронајден yдaвен маж во Црна Река

Поврзано

Kpивична за охриѓанец, полицијата му дошла на врата бидејќи имал гости

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ш.К.(47) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување...

Пykaњe вo Чаир: 24-гoдишник co aвтomaтски пиштoл пykaл кoн човек, кypшyмитe зaвpшилe вo пapкиpaни вoзила

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 24-годишник од Скопје кој се товари за две кривични дела – неовластено...

(Фото+Видео) Kpeaтивци: 3aплeнeти дpoгa и opyжje вo Сингелиќ – им билe cкpиeни вo шишиња „кока-кола“ и во зaмpзнyвaч

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во...
- Advertisement -

Денеска околу 11,30 по телефон во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Црна Река кај село Шивец, Кавадарци, било пронајдено удавено лице кое било во близина на брегот. МВР попладнево ја потврди оваа информација за МИА.

– Излезено е на лице место и узвршен е увид од страна на увидна екипа од ОВР Кавадарци, јавен обвинител и доктор од ЈЗУ Општа болница. Притоа е утврдено дека се работи за лицето Г.М. од село Шивец, родено 1946 година. Од увидот на телото од давеникот, не се пронајдени траги на насилство, рекоа од МВР за МИА.

Latest News

(Видео) Пoлицajци нaпaднaти вo Cpбиja: Им ja пpeкинaлe пpocлaвaтa нa Cтapa нoвa гoдинa, пa дoбилe ќoтeк

Двајца мажи Р.Н. и Р. Д. од српското Ново Село во близина на Крушевац биле приведени по нападот врз...

More Articles Like This