December 8, 2021, 10:43 pm

Tpaгeдиja вo близинa нa кумановското ceло Taбaновце – млaд Сиpиeц пpoнajдeн mpтoв

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во близина на кумановското село Табановце, пронајден е мртов 20 годишен државјанин на Сирија. На телото нема траги од насилство, соопштија од СВР Куманово.

Вчера во 18:00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во близина на брана во село Табановце било пронајдено починато машко лице.

-По извршениот увид било утврдено дека се работи за М.Л.(20) од Сирија. Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било подигнато и однесено во капела и по негови насоки дополнително ќе се постапува по случајот, се наведува во соопштението од полицијата.

Latest News

(Фото) Ископан скелет од досега непознато животно

Копајќи во дворот на стара фабрика за предење во источната турска провинција Игдир минатата недела, работници открија животински скелет...

More Articles Like This