May 16, 2021, 8:34 am

Tpaгeдиja вo Aмepикa: Зaгинa eдeн oд нajмлaдитe тaлeнтиpaни кoшapкapи

Поврзано

- Advertisement -

Америка тагува, еден од најталентираните млади кошаркари во земјата Теренс Кларк (20), загина во сообраќајна несреќа.

Трагичната вест ја соопшти неговиот агент Рич Пол, Универзитетот Кентаки ја потврди жалната вест на Твитер.

Кларк важеше за еден од најдобрите млади играчи во САД, реши да се пријави за НБА драфтот оваа година каде очекуваше ангажман во Бостон.

Статусот на Твитер може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Пpeгoвopитe вo Paмбyе билe caмo пapaвaн: Клинтон yштe вo 1998 гoдинa знaeл дeкa ќe ja 6oмбapдиpa Србија??

Излегоа нови декласифицирани документи во врска со бомбардирањето на Србија во 1999 година. Како што објавува „Новости“ на 24...

More Articles Like This