Tpaгeдиja: Гo пpoнaшлe пoчинaт вo cвojoт двop нayтpo вo 5.30 чacoт – тeлoтo пpeдaдeнo нa oбдykциja

Поврзано

- Advertisement -

На 14.05.2021 околу 06.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во 05.50 часот во дворот од семејната куќа во с.Виничани бил пронајден починат А.Т.(72) од с.Виничани.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа на СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Latest News

Tpaгедија во штипско: Пронајден починaт 38 годишен маж во близина на Чардаклија

Триесет и осумгодишен штипјанец е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија. Во соопштениоето на СВР-Штип се вели...

More Articles Like This