October 28, 2021, 4:51 am

Tpaгeдиja: Heмa пpeживeaни пo пaдoт нa pycкиот aвиoн „ан-26“…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ниту еден од шесте членови на екипажот не го преживеал падот на авионот Антонов „ан-26“, кој се урна во средата во регионот Хабаровск, на далечниот исток на Русија, пренесува ТАСС, врз основа на првите информации од извор од руската спасувачка служба.

Како што е наведено, хеликоптер „ми-8“ ги открил остатоците од авионот, а вкупно 140 луѓе и 35 возила учествувале во акцијата за пребарување и спасување.

Рускиот транспортен авион „ан-26“, во кој имало шест членови на екипажот, се урна вчера, на околу 38 километри од градот Хабаровск, на крајниот исток на Русија, при извршување на технички задачи за проверка на системот за контрола на летање на руските аеродроми.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This