November 28, 2020, 11:56 am

Volkswagen Golf R- осма генерација на жешкиот хечбек

Поврзано

Maybach S-Class:Максимум во секој аспект

Кога се зборува за Mercedes-Maybach S-Class тогаш тоа се прави со посебен респект. Англиските мајстори за луксузни лимузини се...

Toyota Yaris GR: Јапонска џебна ракета

Во време кога повеќето производители или ги укинуваат или ги електрифицираат лутите верзии на своите модели, во Toyota се...

Ниcкoтo eceнcкo coнцe e oпacнo зa вoзaчитe

Со доаѓањето на есента доаѓа и ниското сонце, а тоа е многу опасно на патот. Затоа се препорачува возење...
- Advertisement -

Volkswagen Golf ја доби осмата верзија од R- линијата на ниво на опременост.

Инжењерите од Volkswagen се погрижија оваа верзија да ја направат вистински конкурент на останатите таканаречени „жешки хечбек“ модели, како Audi RS3 и Мercedes A45 AMG.

Новиот модел го носи 4-motion погонот со DSG менувач, сплотен со 2.0 TSI моторот кој произведува 315 коњски сили, 27 повеќе од претходниот модел.

Volkswagen Golf R ќе се најде на улиците некаде во средината на 2021.

Latest News

Вpхoвниoт вepcки лидep вeти oдmaздa зa y6иcтвoтo нa Фахризадех

Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи, изјави денеска дека Иран ќе се одмазди за убиството на научникот, Мохсен...

Германиија нajaви дeкa pecтpиктивнитe мepки мoжe дa тpaaт и дo пpoлeт cлeднaтa гoдинa

Германските власти најавуваат дека рестриктивните мерки кои претставуваат делумен „локдаун“ можеби ќе треба да се продолжуваат до пролетта 2021 година ако не се стави...

Оставка на Заев, слобода на народот: Пpoтecтот почнува во 12:30 часот од две места, завршува пред Влада

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните денес на сенароден протест, со почеток во 12:30 часот кој ќе заврши пред Владата на Македонија. Поради заразата со корона, протестот...

(Фото) Bлaдaтa штo ja тpгнa oгpaдaтa, ceгa пocтaвyвa нoвa: Уштe oд yтpoвo пoлициja зa нajaвeниoт гpaѓaнcки пpoтecт

Уште од рано утрово се местат полициските огради пред зградата на Владата пред најавениот денешен протест. На „Илинденска“ може да се забележат голем број...

У6иeн шeфoт нa иpaнcкaтa нykлeapнa пpoгpaмa

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението, тој бил убиен во терористички...

More Articles Like This