Hristijan Mickoski shared a video.
6 hrs

Не ви се плашиме! ВМРО-ДПМНЕ не се плаши! Не се плаши кога Македонија е во прашање и иднината на нашата земја, нема страв и нема предавање!

-2:31
Click for more
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
184,874 Views
ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО

Не ви се плашиме! ВМРО-ДПМНЕ не се плаши! Не се плаши кога Македонија е во прашање и иднината на нашата земја, нема страв и нема предавање! Hristijan Mickoski

Comments
Марко Стошић Puna podrska MAKEDONIJI....
Manage
LikeShow more reactions
Reply4h
Lolita Arsova Bravo presedatele silna poraka kako se saka i raboti neumorno za Makedonija samo napred so vas sme da zivee VMRO DPMNE
Manage
LikeShow more reactions
Reply1h
Hristijan Mickoski updated their cover photo.

Ова е мојот народ, ова е #Македонија !

Image may contain: one or more people and crowd
Comments
Naum Taneski Iskreno me iznenadivte so pristapot koj go nametnuvate mnogu interesno i moderno vo odbrana na tatkovinata i kauzata nasa bravo PRESEDATELEEE
Manage
LikeShow more reactions
Reply16h
LikeShow more reactions
Reply1h

Во живо од антивладиниот сенароден протест #МакедонијаЌеПобеди 🇲🇰

-1:35:41
Click for more
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
73K Views
Comments
Владимир Гашевски Гашо13:17 НАПРЕД ВМРО - ДПМНЕ , НАПРЕД МАЌЕДОНИЈО ПРОРИВ ОКУПАТОРИ , ПРОТИВ СЛУГИТЕ НА : АМЕРИКА , АНГЛИЈА , ГЕРМАНИКА , ФРАНЦИЈА И ИТАЛИЈА .
Manage
LikeShow more reactions
Reply1d
Tomislav Krstevski Makedonski40:47 Да живее Македонија , да живее Македонскиот народ , слобода за браќата патриоти !!!!! Проклети да се предавниците и непријатели на Македонија !!!!!!!
Manage
LikeShow more reactions
Reply1d

Следете го моето гостување во вестите на Канал 5 во 18:00 часот

Comments
Lidija Libu Vecerva ke se gordeete Predsedatele SO MAKEDONSKIOT NAROD, VMRO DPMNE I UZ
Manage
LikeShow more reactions
Reply1d
Сузана Чороска ,,РЕСПЕКТ" ГОС.МИЦКОСКИ МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА
Manage
LikeShow more reactions
Reply1d

Вечерва бев во патриотско Ѓорче Петров, место на голема енергија и пркост, место каде граѓаните многу добро знаат што се случува и со загриженост во очите го гледаат разграбувањето и назадувањето на државата.

Велат државата ни ја одземаат од рацете, гледаме како секој ден по нешто се губи, секој нов ден е нов пораз за нашата земја, и не ни е сеедно, бидејќи за разлика од некои од власта ние резервна татковина немаме и Македонија е се што имаме во нашите животи. Нашиот дом, на...шата тврдина за која живееме и се бориме и нашата иднина. Затоа нашата битка е да го поразиме ова зло кое и се случува на Македонија, луѓето кои си играат со честа и достоинството за работи кои немаат цена, луѓе кои секој ден им е нова лага, ново изневерено очекување.

Совршено јасно е дека со оваа влада не се живее подобро, ниту ќе се живее една година од сега. Ниту економијата оди напред, ниту пак се гради, или создава нешто, единствено што цвета се бизнисите на картелот на власт, заробеното судство диригирано од чизмата на Зоран Заев, криминалот и корупцијата.

Затоа одговорот на сето ова е народот, гордиот народ кој на 2 јуни ќе го одбележи почетокот на крајот на оваа неспособна и ненародна влада, затоа што само така Македонија ќе победи, сите ние, за иднината на нашата држава, за нашите пријатели и иднината на нашите деца!

See More
Comments
Никола Грозданов Стравот на СДС е нардото предводен од ВМРО-ДПМНЕ!
Хунтата ги има своите последни денови! 2ри Јуни, почеток на крајот на оваа хунта! Вечно ВМРО!
Manage
LikeShow more reactions
Reply3d
Marija Stojanovska Моќно во патриотско Ѓорче, се гледаме на 2 јуни пред влада
Manage
LikeShow more reactions
Reply3d

Денес бев во градот херој Прилеп кој многу дал за Македонија, место на комитскиот и партизански непокор и пркост.

Токму затоа споделив со луѓето на Прилеп едно мое чувство за нешто што денес сите го видовме, а прставува една неверојатна иронија и лицемерие. Ги видовме луѓето од Владата денес поредени пред споменикот посветен на партизаните. Слика која во себе има многу спротивности. Горе ги имаме оние кои се бореле за Македонија и својот влог го потврдиле со своите животи, п...артизаните чие дело и денес се слави, а доле под нив ги имаме оние кои ја разградуваат и уништуваат Македонија, оние кои на дневна основа продаваат и распродаваат, тоа е владата на Зоран Заев. Говореа за некакви промени, а единствените промени во Македонија се оние кој потврдуваат дека се оди кон полошо, говорат за некакво ослободено судство, а единственото што се ослободи е Зоран Заев од случај каде јасно се гледа што прави и што бара, потоа предвидувајќи и диктирајќи пресуди, говореа за инвестиции, а досега една лопота не фрлија, говорат за живот, а она што обичниот човек го чувствува е само чемер и јад.

Ова е владеење каде патриотизмот го преставуваат за нешто лошо и опасно, поразот и капитулацијата го прикажуваат за победа, недостоинствените нешта ги прикажуваат за заштита на интересите.

Ова е влада која се фали со повеќе пари во буџетот, ама не кажуваат дека се собрани од поголемите давачки за граѓаните. Затоа велам доста е. Скапо ја плаќаме нивната неспособност, нивното незнаење и нивните криминални амбиции.

Одговорот на сето ова е народот и никој друг. Затоа ајде на 2 јуни пред владата да го означиме почетокот на нивниот крај. И громогласно да кажеме Македонија ќе победи!

See More
Comments
Lence LD Koga ke idite krusevo krusevsko posto nikoj ne kazuva nisto
Manage
LikeShow more reactions
Reply4d
Valerija Sazdovska одлично само напред се гледа дека ја имате поддршката од народот
Manage
LikeShow more reactions
Reply4d