August 15, 2020, 12:47 am

Xaoc – над 80 илјади гласови се погрешно распоредени!

Поврзано

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

Учебната година нема да започне на први септември…

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско...

Костов: Ова е политички театар, Заев покажа отcyство на елементарна политичка култура

Во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија, аналитичарот Сотир Костов во однос на целокупната состојба во државата рече...
- Advertisement -

Последен нивен „бисер“ е дека во Ново Село, Струмичко победила Алијанса на Села, извор од ДИК тврди дека хаосото е толкав што преку 80.000 гласови се погрешно распоредени.

Утринава на кратко, на тој фамозен „никогаш-виден ултра брз и модерен гигасајт“ на ДИК, се појавија проекции кои нашиот извор од ДИК тврди не се точни!

Дополнително, оној „илон-маск-лајк_мегатрон софтвер“, со кој ДИК се фалеше цел месец, дека граѓаните во “real-time” ќе ги добивале резултатите, очигледно е „научна фантастика за членовите на ДИК и вистински дебакл.

Македонија не памети во последните 15 години, ДИК во 02 час.по полноќ да нема ни приближни резутати, ниту пак проекција на пратенички места, со што целиот изборен процес го става во една „сива зона“

Погледнете какви небулозни резултати во Ново Село, Струмичко праќале и добивале претставниците на ДИК, кои мораат најпрво ургентно да си ја завршат работата, да објават коректни и точни резултати, а потоа треба да нарават само уште една работа:

Да им се извинат на граѓаните и да си подесат НЕОТПОВИКЛИВИ ОСТАВКИ, при што ќе мора да сносат одговорност за овој блам и хаос во кој ја ставија цела Македонија.

Погледнете ги ирационалните резултати од Ново Село, Струмичко, во три различни гласачки места

 

Извор: Канал 5

Latest News

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

More Articles Like This