XOPOP: Tетин ce o6идeл дa ги cилyвa внyкитe

Поврзано

Пронајдени две лица што се водеа за иcчезнати

Пронајдени две лица кои беа пријавени за исчезнати од страна на членови на нивните семејства. Како што информира МВР: На...

Пpeгазен мaлолeтен велосипедист, сторителот избeгaл од местото на нecpeќата

На 07.05.2021 во 18.45 часот било пријавено дека во Прилеп, на бул.„Гоце Делчев", патничко возило удрило во велосипед управуван...

(Фото) Спасени туристи кои пaднaле во пpoвалија во охридско

Планинската спасителна служба (ПСС) вчера околу 11:15 часот била алармиран од група домашни туристи, кои со изнајмени АТВ возила...
- Advertisement -

Четириесет и две годишна скопјанка вчера попладне во полициска станица го пријавила тетинот, Б.Н.

Според пријавата на жената тој се обидел да изврши обљуба врз нејзините две ќерки.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Регистрирани 198 нови случаи на ковид-19, починaлe 12 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.108 тестирања, а...

More Articles Like This