Објавено на:

Актуелно предупредување од УХМР и метео прогноза за денес

t

Утрата ќе бидат многу студени, насекаде со минимални температури под нулата, оособено утре и во петок, кога на места ќе се спуштат под -10 степени. – Информираат од УХМР.

Времето денес ќе е сончево и студено со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…

Метео: Претпладне облачно, попладне сончево

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…