Објавено на:

Актуелно предупредување од УХМР и метео прогноза за денес

t

Утрата ќе бидат многу студени, насекаде со минимални температури под нулата, оособено утре и во петок, кога на места ќе се спуштат под -10 степени. – Информираат од УХМР.

Времето денес ќе е сончево и студено со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Не заборавајте: Еве кога се поместуваат стрелките…

Менувањето на часовникот се случува двапати годишно…

Метео: Од денес почнува снежната бајка во…

Времето наутро во оддделни котлини ќе има…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Денес времето облачно и магловито

Променливо облачно, по одделни котлини со услови…