АКТУЕЛНО

свет

“Генерал Армагедон” доби нова функција

Поранешниот командант на Здружената група сили во зоната на Северниот…

македонија

(Видео) Југославија беше држава со…

Зошто ни се враќа југоносталгијата? Затоа што видете какви кретени…

ВИДЕО

Тешки Муабети со Тони Михајловски (војводата Хаџи Арсов), Мечка и Миќо - 130 епизода, трета сезона, 16.05.2023

Тешки Муабети со Филип Петровси, Мечка и Миќо - епизода 120 епизода, 3 сезона - 24.04.2023

(Вонредна)Тешки Муабети со Димитар Апасиев, Мечка и Миќо - епизода 118 епизода, 3 сезона - 20.04.2023

(Премиерно) „Мрежа“- тема: ОКТА - прва епизода, 1 сезона - 09.04.2023

Тешки Муабети со Стефан Влахов-Мицов, Мечка и Миќо - епизода 112 епизода, 3 сезона - 07.04.2023

СВЕТ

Бајден се плаши дека републиканските кавги во Конгесот ќе ѝ…

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека е загрижен за…

Косовски државјани осомничени за воени злосторства уапсени во Црна Гора

Косовската полиција соопшти дека во Црна Гора се уапсени двајца…

МЕТЕО

Како да е зима: Во Берово утринската температура само два…

Во Берово изутрина во 8:30 часот се измерени два степени,…

ОКТОМВРИСКИ ДЕН СО 30 СТЕПЕНИ; Сончево со…

Прогнозата за времето денеска е дека утрото…

Понесете си чадор: Дожд во четврток и…

УХМР информира дека продолжува периодот на стабилно…

Што се случува?! 40 степени во октомври…

Оваа година Европа доживеа безмилосни топлотни бранови,…

ТЕХНОЛОГИЈА

Ибрахимовиќ не им дозволува на децата да користат социјални мрежи

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ откри дека неговите деца не смеат…

Корисниците на Фејсбук и Инстаграм во ЕУ…

Компанијата Мета размислува за план според кој…

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон…

Ме измамија за филмот. Потпишав договор за…

Сондата на НАСА, со примерок од астероидот…

Сондата „ОСИРИС-Рекс“ на НАСА слета на Земјата,…

МАГАЗИН

Шок по шок: Откриен детаљ кој ги загрижи фановите на…

Бритни Спирс наводно доживеала сериозна повреда на главата во расправија…

Прилеп сепак, не може без Аца Лукас

Популарниот турбофолкер Аца Лукас годинава ќе биде…

„Само 500 евра? Каков бакшиш е тоа?!“…

Еден „богат Италијанец“, како што го опишува „Дејли…

Почина Џозефина Чаплин, ќерката на Чарли Чаплин

Џозефина Чаплин, актерката и ќерка на Чарли…

АРСЕНАЛ

Подморница на иднината: Русите ја создаваат “Арктур” – Ќе може…

Централното проектантско биро „Рубин“ од Санкт Петербург создаде нов проект…

Русија го има најдобро вооружениот воен брод…

Најмоќните борбени бродови во светот припаѓаат на…

Буџетот за одбрана на Кина годинава ќе…

Кина денеска соопшти дека нејзиниот буџет за…

(Видео) Кога тенкот се движи и пивото…

Германија за прв пат започна со производство…

СПОРТ

Мундијалот во 2030 ќе се игра во шест држави на…

Светската фудбалска организација ФИФА денеска одлучи дека Мундијалот во 2030…

Навивачите бесни на Тен Хаг: Го избрка…

Aндре Онана минатата сезона беше одличен на…

„И јас би сакал да избирам од…

Пред македонската репрезентација месецов е можеби клучниот…

Милевски го објави списокот за Украина и…

ГОЛМАНИ: Столе ДИМИТРИЕВСКИ – Рајо Ваљекано, Шпанија…