Албанците во Македонија се повеќе од 31 процент: И заменикот на Симовски го оспорува пописот – драмата продолжува

t

Над 100 илјади непопишани граѓани имавме на пописот. Според заменик-директорот на Заводот за статистика, Илми Селами доколу овие граѓани биле попишани би се зголемил и процентот на населението по етничка основа.

И покрај тоа, Селами е убеден дека Албанците во Македонија се над 31%.

Албанците во реалност во Македонија се над 31 отсто“, рече Селами.

Ова го истакна Селами во своето гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 со што дефакто и тој ги оспори резултатите од пописот спроведен минатата година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОМБА: “Огнените” изнудија смена на претседателството во…

Лидерот на ДУИ и „огнената група“ по…

(Видео) Се подготвува хаос – Шпицниот градоначалник…

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, преку…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…

Илон Маск се пишамни: Повторно сака да…

Илон Маск му понуди на Twitter повторно…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Нема да има…

На прашање на Инфомакс до премиерот Ковачевски…