Објавено на:

Инфомакс е, и ќе биде редакција на читателите

t

Во вечерашното издание на “Teшки муабети” се начна темата околу финансирање и партизација на медиумите каде уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во текот на емисијата изјави :
“Инфомакс е редакција на граѓаните, редакција на своите читатели, и не е редакција на никој друг освен на граѓаните на читателите и на тие што не поддржуваат. Инфомакс никогаш нема да биде ни вмровски, ни сдсмовски, ни на ДУИ, ни на Аијанса, ни на Левица, ама секогаш ќе биде на страна на народот. Така сме почнале да работиме така планирааме и да продолжиме. Ако некој си гаи илузии дека сме нечии тогаш погрешил” – изјави Митовски


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Бугарски претставници положија цвеќе пред возобновениот…

„За да бидеме ефикасни и добри сојузници,…

Дрзок однос на бугарското МНР: Северна Македонија…

Бугарското Министерство за надворешни работи го повика…

Османи: Може и да не добиеме нов…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Приведени албански државјани кои краделе дрва од…

Во голема полициска акција на Единицата за…