Американка уапсена на скопскиот аеродром – Ѝ пронашле три куршу­ми и една чаура

t

На 03.01.2022 во 04.­00 часот на Гранични­от премин „Меѓународ­ен аеродром Скопје“, по извршена контрола во багажот кај С.Е­.П.(45) од САД биле пронајдени три куршу­ми и една чаура од испукан куршум. Таа била приведена и пред­адена на полициски службеници од СВР Ско­пје за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПРЕГАЗЕНО Е ДЕВОЈЧЕ: Детали од сообраќајката вечерва…

 Малолетно девојче е удрено вечерва од возило…

Поради снег откажани десетици летови од Амстердам

Десетици летови од аеродромот Схипхол во Амстердам…

Русија ја презема контролата над големиот аеродром…

Претседателскиот декрет ги префрли акциите на Аеродромот…

Детали за сообраќајната несреќа во Аеродром: За…

Нема повредени во сообраќајната несреќа која се…

(Фото) Тешка сообраќајна несреќа во Аеродром: Возило…

Тешка сообраќајка се случи вечерва на улицата…