Американската амбасада во Киев ги повика американците веднаш да ја напуштат Украина

t

Американската амбасада во Киев ги повика американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на тензии меѓу Западот и Русија околу Украина.

„Амбасадата на Соединетите Американски Држави ги повикува граѓаните на САД веднаш да размислат за напуштање на земјата“, соопшти амбасадата на својата веб-страница.

„Безбедносната ситуација во Украина останува непредвидлива поради зголемената закана од руска воена акција и може да се влоши без предупредување.“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кадиров “воскресна”: Жив и здрав сум!

На официјалниот Телеграм канал на чеченскиот лидер,…

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа…

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко…

Мејер: САД, ЕУ и партнерите инвестираа милиони…

 Претставници на 36 јавни претпријатија од Скопскиот,…

Москва: Воените вежби на НАТО се подготовка…

Планираните воени вежби на НАТО во 2024…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…