АМСМ: Сообраќајот по влажни коловози, наместа има густа магла

t

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози и наместа со густа магла, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот на патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци, на 10 километри пред Миладиновци, е пренасочен само на една коловозна лента во должина од 150 метри.

На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, на учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно возење.

Автомотосојузот инфпормира дека сообраќајот на патниот правец Р1402 Струмица – Мокрино – Смолари кај Мокрински Извори е во прекин поради нанос на коловозот и поплава. Екипите на ЈП „Македонијапат” работат на расчистување на коловозот и нормализирање на сообраќајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…

(Видео) И после глумат жртви?! Бугарите скандираа…

Навивачите на Левски на натпреварот против Шкупи…