Апасиев до МПЦ: Ќе бекнете ли за вештачкото спуштање на православните под еден милион?

t

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на својот Фејсбук се огласи по однос на резултатите од пописот истакнувајќи го вештачкото намалување на православното население во Македонија под еден милион жители.

Тој запраша дали МПЦ планира да се огласи по однос на овој проблем или со корупција се замолчени.

-А МПЦ ќе бекне ли за 20-те подвидови “христијани”, со цел православните да ги спуштат вештачки под еден милион!?

Или, со зградуријата кај “Холидеј Ин” им го затнаа устичето. Дедо Стефане, се слушаме?

#ТешкоВамФарисеи

#ПородиЗмиини, пишува на Фејсбук Апасиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ограничен е влезот на возила во регионот…

Според официјалната мрежа на локалната власт на…

Ковачевски најави забрана за набавка на морски…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на вонредната прес…

Јакимовски за референдумската иницијатива на Левица: Доста…

Лидерот на ГОРМ, Стевчо Јакимовски смета дека…

Ковачевски најави субвенции на сметките за струја

Темата на вечерашната вонредна прес-конференција е енергетската…