Апасиев: СДСМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа

t

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, уште еднаш ја коментира распределбата на ресорите во Владата на Република Македонија.

Како што вели Апасиев, премиерот не ги контролира најважните ресори.

– “Премиер” кој не ги контролира трите клучни ресора во една Република (финансии + здравство + школство) не е премиер, туку статист и малцински партнер во сопствената Влада.

#СдсмПропаѓаТоаМиСеДопаѓа – напиша Апасиев на Фејсбук.

Две од министерствата, финснсии и образование, ги водат кадрите на ДУИ, Фатмир Бесими и Јетон Шаќири, додека во миннистерството за здравство неодамна беше назначен кадарот на Алијанса за Албанците, Фатмир Меџити.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доброволно служење воен рок одамна постои, Силјановска…

Силјановска Давкова демонстрира целосно непознавање на областите…

(Видео) Петровска: Дали за помошник министер во…

Поранешната министерка за одбрана и актуелна пратеничка…

СДСМ: Зошто Мицкоски ја крие средбата со…

Поминаа 14 часа откако бугарскиот премиер Главчев на долго…

СДСМ: Пу пу не важи, Договорот со…

Пу пу не важи, Договорот со Бехтел…

СДСМ: Брука и срамота, компанија која веќе…

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат бесрамно да…