Апсење во Куманово: Приведен криминалец баран со потерница – бил осуден на 15 години затвор

t

Денеска (18.03.2022) во 13.30 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за потраги при СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.Ц.(50) од Куманово. Тој бил баран по централна потерница за доиздржување казна затвор од 4 години и 6 месеци казна затвор, а бил осуден на 15 години и 4 месеци за сторени повеќе кривични дела по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Прилеп за доиздржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема индиции дека Русија ќе употреби нуклеарно…

Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер денеска…

Се формира совет за унапредување на образованието…

Министерството за образование и наука согласно направените…

Три лица повредени во сообраќајка кај Муртино:…

Три лица се повредени во сообраќајка која…

(Видео) Големи експлозии во воздухопловна база на…

Експлозии од големи размери и детонации со…

Столтенберг ги осуди ракетните тестирања на Северна…

НАТО упати критики кон Северна Кореја поради…