Објавено на:

Армискиот ранец што падна во Неготино оштетил кров од куќа – штетата ќе биде надоместена

t

На 02.05.2022 во ОВР Неготино, од Б.С.(35) од Неготино било пријавено дека дел од падобранска опрема паднала на кровот од неговата куќа и оштетила неколку ќерамиди.

Извршен бил увид од екипа од ОВР Неготино и бил пронајден еден војнички ранец, сопственост на војник од сојузничка армија во состав на Мултинационална вежба „Вежбовни десантни падобрански скокови од авион“ над подрачјето на Неготино.


Предметот бил вратен на лицето, а штетата на кровот ќе биде надоместена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар во Неготино: Гори производствен погон, пожарникарите…

Голем пожар беснее на влезот во Неготино.…

Невреме проследено со град ги сотре земјоделските…

Невреме проследено со град попладнево предизвика штети…

(Видео) Британски војници демолираат кафуле па тепаат…

Тројца британски државјани, кои се учесници во…

Во Неготино презентација на воена опрема

На спортскиот комплекс во Неготино денеска од…

Акција на МВР: Приведен дилер од Неготино

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Неготино…