Објавено на:

Арсовска: Оддаваме почит на сите кои ги положиле животите за самостојна Македонија и ослободување од фашистичката окупација

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска по повод Сенот на победата над фашизмот и Денот на Европа положи свежи цвеќе на партизанските гробишта во Бутел/

-Денеска во чест на 9 мај – Ден на победата над фашизмот и Ден на Европа, оддадовме почит на партизанските гробишта во „Бутел“. Денот на победата над фашизмот е значаен ден за целото човештво, меѓутоа е посебно значаен за македонскиот народ, бидејќи тој за времето на Втората светска војна застана и се бореше на страната на антифашистичката коалиција и даде свој голем придонес. Денеска се сеќаваме и одаваме почит на сите кои ги положиле своите животи за самостојна Македонија и нејзино ослободувањето од фашистичката окупација. – напиша Арсовска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Четири часа чекале за да тргне…

Пожар кој ја зафати пругата меѓу Гострижани…

За една година цените на становите во…

Цените на становите во Скопје во вториот…

Паднати бандери и дрвја, поплавени куќи и…

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека вчера во…

(Видео) НОВ СКАНДАЛ: „Тирана, Скопје и Приштина„…

УЕФА покрена истрага против Албанската Фудбалска Федерација,…

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна…

Денеска (22.06.2024) во 09.20 часот на ул.„Благоја…