Ахмети: Најголемиот број министри Албанци е заслуга на ДУИ

t

Претставникот на ДУИ, Фатон Ахмети од ДУИ вечерва во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека сите заслуги за најголем број министри Албанци во Владата ги припиша на својата партија и на својот шеф, Али Ахмети.
Како што кажа тој, неговата партија покажала дека Албанците не се опасност за државата.

„Најголемиот број албански министри е заслуга на ДУИ и Али Ахмети, бидејќи покажавме дека Албанците не се опасност за државата. Основната цел е да понудиме квалитетни кадри кои ќе имаат интелектуални, професионални капацитети и мислам дека тоа е и придобивка што државотворниот стил на нашиот политички субјект ѝ го донесе на Северна Македонија“, рече Ахмети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Таравари определил луѓе за комуникација со Ахмети:…

И додека премиерот Димитар Ковачевски негираше преговори…