Ахмети со честитка за Божиќ: Искрени желби за здравје, мир, бериќет и бескрајна добрина во вашите домови

t

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по повод празникот Божиќ, ги пренесе своите искрени желби за здравје, мир, бериќет и бескрајна добрина во вашите домови.

„Почитувани сограѓани од православна вероисповед,

Во овие празнични моменти кои ги доживувате со вашите најблиски по повод празникот Божиќ, ви ги пренесувам моите искрени желби за здравје, мир, бериќет и бескрајна добрина во вашите домови.

Нека секогаш е подадена раката на милосрдието, помирувањето и помошта еден кон друг.

Среќен Божиќ!“ – стои во честитката на Ахмети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден им го честиташе Божиќ на православните…

Американскиот претседател Џозеф Бајден им го честиташе…

Духовното и национално единство ни е попотребно…

А духовното и национално единство ни е…

Ахмети за ТВ21 по состанокот со Таравари:…

Во просториите на општина Гостивар попладнево се…

Истражување: Милиони Британци овој Божиќ ќе мора…

Домаќинствата ќе бидат принудени да ги намалат…

ЕУ предупредува на Божиќни теpоpистички напади

Последиците од војната меѓу Израел и Хамас…