Ахмети со честитка за Божиќ: Искрени желби за здравје, мир, бериќет и бескрајна добрина во вашите домови

t

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по повод празникот Божиќ, ги пренесе своите искрени желби за здравје, мир, бериќет и бескрајна добрина во вашите домови.

„Почитувани сограѓани од православна вероисповед,

Во овие празнични моменти кои ги доживувате со вашите најблиски по повод празникот Божиќ, ви ги пренесувам моите искрени желби за здравје, мир, бериќет и бескрајна добрина во вашите домови.

Нека секогаш е подадена раката на милосрдието, помирувањето и помошта еден кон друг.

Среќен Божиќ!“ – стои во честитката на Ахмети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груби: Празничните мигови нека бидат рефлексија на…

Првиот заменик на претседателот на Владата и…

Ахмети со честитка за Божиќ: Искрени желби…

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по повод…

Божиќна честитка од Арсовска: Ви посакувам здравје,…

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска го…

Освен во Македонија, Русија, Србија, православните верници…

Православните верници кои го следат Јулијанскиот календар…

Путин со божиќна честитка до сите православни…

Рускиот претседател Владимир Путин им го честиташе…