Објавено на:

Бајден повторно позитивен на Ковид-19

t

Американскиот претседател Џо Бајден повторно позитивен на Ковид-19, според лекарот од Белата куќа Кевин О’Конор.

„Откако тестот беше негативен во вторникот навечер, среда наутро, четврток наутро и петок наутро, претседателот беше позитивен на тестот за антиген во саботата наутро“. „Ова е всушност инфекција „повратна““, рече О’Конор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добра вест: Нема починати од Ковид-19 во…

Од направени 735 тестови во последните 24…

Корона чао: Двоцифрен број на новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните…

Швајцарија ќе уништува 10,3 милиони дози вакцини…

Швајцарија е принудена да уништи 10,3 милиони…

Нема починати од Ковид-19: Ова е денешната…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

ЕУ го одобри лекот на Астра Зенека…

Астра Зенека денеска соопшти дека нејзиниот комбиниран…