Објавено на:

Без коментар: Ѓоковиќ може да добие и тригодишна забрана за влез во Австралија

t

Новак Ѓоковиќ не само што може да не добие дозвола за влез во Австралија и со тоа да не игра на првиот Гренд слем, туку може да добие и забрана за повеќегодишен влез во земјата.

Според професорката по јавно право на универзитетот во Сиднеј, Мери Крок, доколку Ѓоковиќ не добие дозвола за влез во Австралија, може да добие забрана за влез во земјата во траење од три години.

„Законот е јасен. Ако човекот има погрешна виза се прави проценка. Ако една виза биде одбиена или одземена, може да има поголеми последици. Ако некој биде депортиран од Австралија, постои можност тој да добие забрана за влез во земјата во следните три години“, објаснува Крок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ со силна поддршка за српските фудбалери…

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, присуствува…

Путин: Русија ќе продолжи да ја јакне…

Русија планира да продолжи да ја развива…

Новак Ѓоковиќ веќе е опериран, се надева…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ утрово е опериран…

ЃОКОВИЌ ЌЕ ГО ОПЕРИРА КОЛЕНОТО И ГО…

Новак Ѓоковиќ ќе го оперира повреденото десно…

СПЕЦИЈАЛЦИ УПАДНАА НА ТРЕНИНГ НА НОВАК, ПРОВЕРУВААТ…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска игра…