БЕСА ја слави победата во Тетово со зурли, тапани и огномет

t

Членови и симпатизери на Беса вечерва со зурли, тапани и огномет прославија победа на денешните вонредни избори за тетовскиот општински совет.

Голем број граѓани се собрани на плоштадот, каде дојде и лидерот на партијата и градоначалник на Тетово, Биљал Касами.

Претходно, за време на прес-конференција Касами побара предвремени парламентарни избори, посочувајќи дека легитимитетот на Албанците во Македонија извира од Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Си легнаа на брашното: Беса ќе оди…

Мелинда Рашиди од движењето Беса во емисијата…

БЕСА го подбра лидерот на ДУИ: Изјавата…

Од Беса изјавата на лидерот на „интегративците“,…

Обединување на албанскиот блок: БЕСА ќе ги…

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, оценува дека…

Се јави Хоџа: БЕСА ќе даде поддршка…

Заменикот претседател на движењето БЕСА, Аријанит Хоџа…

БЕСА ќе поднесе интерпелација за Артан Груби…

Движењето БЕСА се очекува да достави до…