Беќаровски: За децата омикрон е обична вироза, нема ниту една причина за онлајн настава

t

Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, д-р Нико Беќаровски вели дека за децата Омикронот претставува обична вироза, какви што имало секоја зима. Ова го истакна во статус на социјалната мрежа Фејсбук.

Ако во Грција со преку 20.000 нови случаи и во Хрватска со 9000 нови случаи секој ден, денеска започна настава со физичко присуство, нема ниту една причина некое си „самопрогласено здружение” да бара онлајн настава во Македонија. За децата омикрон е обична вироза, какви што има секоја зима. 

Местото на децата е во училишните клупи, а на неработниците вон образованието. Единствено може почетокот да се одложи до понеделник 24 јануари, вели тој во неговиот пост.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…

Пендаровски-Османи: Заеднички напори за стабилност во регионот

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Приштина, во…